1960 yılında, Konya ili merkezinde fabrikasyon olarak ticaret hayatına başlayan firmamızın kökleri çok daha eskiye dayanmaktadır. BAYKARA TUĞLA olarak 4. Neslini temsil ettiğimiz bu sektörün temelleri; 1960 yılına kadar atölyelerde testi ve harman tuğlası imalatıyla sürmüştür.

 

Firmamız yarım asrı aşkın süredir Konya ve çevre illerdeki yüzbinlerce yapının tuğla ihtiyacını karşılayarak; hem mutlu yuvaların, huzurlu işyerlerinin meydana gelmesini sağlamış, hem de ülkemizin ve bilhassa coğrafyamızın güçlenerek büyümesine, istihdamına ve imarına büyük çaba sarfetmiştir.

4 nesil boyunca edindiğimiz bilgi birikim ve deneyimi, müşterilerimize sunduğumuz yüksek kaliteli hizmeti yeni nesile de aktarabilmek ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına; inovasyon ve arge çalışmalarımız neticesinde imalatımızı 2005 yılı itibariyle Hüyük İlçesinde 70.000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan modern tesisimizde sürdürmekteyiz.

Bugüne kadarki süreçte zaman ve mekan değişsede TUĞLA imalatı olarak kalitemizden, hizmetimizden, ilke ve değerlerimizden asla ödün vermeyerek; bu yolda müşterilerimize hissettirdiğimiz güven ve sunduğumuz yüksek kaliteli hizmeti, kadromuza dahil ettiğimiz teknik ekibimizle birlikte, konforlu, estetik, geleneksel aile yaşantısına bağlı kalarak, yenilikçi ve modern yaşam alanları oluşturmak için; 2015 yılından itibaren de BAYKARA YAPI olarak sizlere hizmet etmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz.